Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Witrażowa
 ul. Purkyniego 1

 08.03.2024

 19:00
 

Ósmego marca zapraszamy na wyjątkowy wieczór, podczas którego przeniesiemy się na chwilę do słonecznej Hiszpanii. Na scenie pojawi się polsko-hiszpańsko-austriackie trio: zatańczy Dorota „Dolores” Dzięcioł, zaśpiewa Borja Soto, a na gitarze zagra Rainer Maria Nero. Muzycy zaprezentują m.in. canciones w stylu flamenco. Podczas wieczoru zaserwujemy 3-daniową kolację, a po koncercie DJ zaprosi Was na parkiet, aby poruszać się w rytmach hiszpańskich i latynoskich. W ten piątkowy wieczór zaproś najbliższą Ci KOBIETĘ i spędźcie z nami wspaniały wieczór w klimatycznych wnętrzach Sali Witrażowej przy Purkyniego 1.

Dorota Dzięcioł „Dolores” wokalistka, flecistka, tancerka flamenco, plastyk i instruktor pilates. Od lat zakochana we flamenco. Szkoliła się pod okiem Alicji Moreny oraz u takich tancerzy scen światowych jak: Ana Azules, Vicky Barea, Teo Barea, Matilde Coral, Mercedes Ruiz, Belen Cabanes, Merche Esmeralda, Javier Latorre, Ursula Lopez Fuensanta la Moneta, Inmaculada Aguilar, Milagros Menjibar, Mirabel Ramos. W 2013 r. ukończyła prestiżowy kurs w szkole Fundacion Flamenco Cristina Heeren w Sevilli na poziomie avanzado. Prowadziła warsztaty taneczne w ramach festiwalu Progessteron, dla Akademii Języka i Kultury Hiszpańskiej oraz w ramach licznych audycji edukacyjnych. Współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Na co dzień prowadzi zajęcia taneczne w Akademii Tańca Duende Fundacji Duende Flamenco oraz w Domu Muz w Toruniu. Współtwórczyni choreografii do spektaklu „Pchła Szachrajka” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Współpracowała z zespołem Aire Flamenco obecnie związana związana z zespołem Danza del Fuego. Zrealizowała i wyreżyserowała dotychczas trzy autorskie spektakle taneczne „Andaluzyjski sen”, „Entre los dos espacios del flamenco” oraz „Obrazki z Sevilli”.

Borja Soto to hiszpański śpiewak flamenco pochodzący z Sewilli. Gra również na cajonie. Występuje od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/ pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, FolkInspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury - inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together, Slunovrat Festival (Opava) czy Festiwal Kultur „Okno na Świat”. Dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco oraz Festiwalu Flamenco MIASTO KRASNALI/CIUDAD DE DUENDES. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Założyciel i wokalista zespołu Los Duendes, w którym, oprócz śpiewu, zajmuje się tworzeniem utworów i tekstów.

Rainer Maria Nero jest austriacko-polskim gitarzystą, kompozytorem i wykładowcą Universität für Musik und darstellende Kunst Wien. Studiował gitarę klasyczną na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem znakomitego Alexandra Swete oraz gitarę flamenco w Murcji (Hiszpania) pod okiem Carlosa Piñany, z którym od tego czasu gra koncerty na całym świecie. W 2015 artysta wydał swoją debiutancką płytę Castles of Spain, utrzymaną w stylu klasycznym. Dwa lata później, wraz z założonym przez siebie zespołem Flamensky, stworzył płytę flamenco Fantasias y Danzas, na której znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje. W październiku 2019 wydał kolejny album zatytułowany Conmover. W grudniu 2023 wydał solowy krążek KAIROS, będący podróżą po hiszpańskiej gitarze, inspirowaną zarówno muzyką klasyczną, dawną, jak i hiszpańskim folklorem.

Uwaga! Wieczór rozpoczniemy od podania przystawek o godz. 19:00, występ flamenco zaplanowano na godz. 20:00, a po nim zabawę z DJ-em. Menu w tym dniu obejmuje do wyboru następujące dania:

PRZYSTAWKI

 1. CALAMARES FRITOS
  KRĄŻKI KALMARÓW W ZŁOCISTEJ PANIERCE/SOS ANDALUZYJSKI/RUKOLA/POMIDOR KOKTAJLOWY/LIMONKA
 2. CROQUETAS DE JAMÓN
  KROKIETY ZIEMNIACZANE/SZYNKA DOJRZEWAJĄCA/BESZAMEL/RUKOLA/POMIDOR KOKTAJLOWY
 3. TORTILLA ESPAÑOLA CHORIZO
  TORTILLA PRZENNA/CHORIZO/CHEDDAR/FASOLKA CZERWONA/CEBULA KARMELIZOWANA/PAPRYKA/
  /SOS ŚLIWKOWY/CHUTNEY POMIDOROWY/RUKOLA/POMIDOR KOKTAJLOWY
  DANIA GŁÓWNE
 4. PAELLA MARINERA
  RYŻ ARBORIO/OWOCE MORZA/PAPRYKA/CUKINIA/BAKŁAŻAN/POMIDOR KOKTAJLOWY/CEBULA CZERWONA /FASOLKA/CZOSNEK/PIETRUSZKA/PARMEZAN/PIECZYWO/MARCHEWKA/RUKOLA
 5. FIDEUA CON CARNE Y CHORIZO
  MAKARON FIDEOS/POMIDORY/WOŁOWINA/CHORIZO/CEBULA/CZOSNEK/PARMEZAN/PIETRUSZKA/CHILLI/RUKOLA
 6. PAELLA DE VERDURAS
  RYŻ ARBORIO/PAPRYKA/CUKINIA/BAKŁAŻAN/POMIDOR KOKTAJLOWY/CEBULA CZERWONA/FASOLKA/CZOSNEK/PIETRUSZKA/PARMEZAN/PIECZYWO/MARCHEWKA/RUKOLA
  DESERY
 7. CHURROS
  SŁODKI PRZYSMAK HISZPAŃSKI/CZEKOLADA/OWOCE/BITA ŚMIETANA
 8. TARTA DE QUESA
  SERNIK/BEZA/KARMEL/MIGDAŁY/BITA ŚMIETANA/OWOCE
 9. CREMA CATALANA
  KREM KATALOŃSKI/ŻÓŁTKA/MLEKO/CYNAMON/CYTRYNA/SKORUPKA Z KARMELIZOWANEGO CUKRU/OWOCE/CZEKOLADA
  Do tego sangria - lampka hiszpańskiego ponczu gratis.

Prosimy o wcześniejszy wybór dań, aby usprawnić Państwa obsługę. Wybrane menu prosimy wysyłać mailowo na adres: [email protected] wraz z Państwa imionami i nazwiskami.

CZYTAJ WIĘCEJ