Wrocław

 Stary Klasztor
 ul. Purkyniego 1

 08.10.2023

 19:00
 

Jako wspaniałe zwieńczenie pierwszej edycji naszego Festiwalu Miasto Krasnali, w niedzielę 8 października, mamy przyjemność zaprezentować laureata 8 międzynarodowych nagród dla kompozytora i wykonawcy, w tym pierwszej nagrody Niño Ricardo dla najlepszego międzynarodowego gitarzysty koncertowego (Hiszpania), pierwszej nagrody Sabicas dla najlepszego gitarzysty koncertowego i akompaniatora do śpiewu (Hiszpania) oraz zdobywcę nagrody ACAM za najlepszy instrumentalny album "SOLO". Mowa o wspaniałym międzynarodowym gitarzyście kostarykańskiego pochodzenia, mieszkającym w Sewilli, Manuelu Montero, który przedstawi nam swój projekt "Confluencia".

To projekt, w którym można podziwiać wspólne elementy kultur tak bardzo odległych geograficznie. Z interpretacji każdej kompozycji wypływa głęboka mądrość, wynikająca z doświadczeń i przeżyć, a także z ogromnej wiedzy na temat prezentowanej muzyki. Od bolero po Seguiriyas, od samby do Alegrías de Cádiz, ten spektakl poszukuje punktów wspólnych, w miejsce potwierdzania nieporozumień, dąży do “confluencia” - zbieżności i połączenia, do komunikacji bez przeszkód.

Manuel Montero wystąpi wspólnie ze znakomitą hiszpańską tancerką flamenco Cristiną Benítez, która ma na swoim koncie pracę z takimi wielkimi postaciami jak Antonio Canales, Carlos Saura i Diego Amador. Na scenie pojawi się też perkusista Fernando Maya.

Dołączcie do nas na zakończenie festiwalu, które, z jednej strony intensywne, a z drugiej - płynne, będzie niewątpliwie spektakularne. Nie przegapcie tego!

Organizatorzy: Fandango Polska, KA-International Art Management

Festiwal organizowany przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ