Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Witrażowa
 ul. Purkyniego 1

 10.01.2023

 19:00
 

We wtorek 10 stycznia, dokładnie w 10. rocznicę odejścia Jaremy Klicha, zapraszamy na koncert wspominkowy, który odbędzie się w Sali Witrażowej o godz. 19:00. Udział w koncercie zapowiedziało już grono wspaniałych muzyków – przyjaciół Jaremki.

Zagra więc Krzysztof Pełech – wrocławski mistrz gitary klasycznej, profesor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, z którym Jarema przez lata tworzył duet Kris & Yarema Duo. Duet koncertował z powodzeniem w wielu krajach, w tym tak egzotycznych, jak Indonezja czy Chile. Innym gitarzystą klasycznym tego wieczoru będzie Kamil Bartnik, laureat wielu prestiżowych konkursów gitarowych, posiadający bardzo szeroki repertuar. Zaprezentuje się również Remigiusz Szuman – bliski przyjaciel Jaremy, jego uczeń, który gra i śpiewa piosenkę autorską. Na scenie zobaczymy również Janusza Bujko z formacją UHUHU, czyli akustyczną mieszankę folku i bluesa. Zabrzmią zarówno autorskie kompozycje, jak również folk-rockowe klasyki we własnych aranżacjach.

Ten jak zwykle bardzo zróżnicowany stylistycznie program łączy miłość do gitary i osoba Jaremki. Jarema Klich był wrocławskim gitarzystą klasycznym, pedagogiem, wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Kochał mazurskie żagle, wesołe towarzystwo i dobrą muzykę. Był wyjątkową osobą, bardzo skromną, inteligentną, o szczególnym poczuciu humoru, którego cząstkę Jarema pozostawił w wydanym zbiorze opowiadań „Portret Briana Brei”.

CZYTAJ WIĘCEJ