Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Witrażowa
 ul. Purkyniego 1

 12.01.2023

 19:00
 

Wejdź tanecznym krokiem w nowy rok 2023 razem z zespołem JACARAS! Zgodnie z duchem karnawału zespół zagra tańce i pieśni z epoki baroku, które zostały opracowane na współczesne instrumenty. Ciekawe aranżacje, rozrywkowy repertuar i radość tworzenia to najważniejsze atuty tego międzynarodowego zespołu powstałego we Wrocławiu. Warto spędzić z nami ten czwartkowy wieczór.

Jacaras to unikalny zespół muzyczny, ponieważ do wykonawstwa muzyki dawnej używa współczesnego instrumentarium. Muzycy wykonują przede wszystkim tańce i pieśni pochodzące z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej z XVII i XVIII w. we własnych aranżacjach. Ten repertuar dał podstawę do rozwoju dzisiejszej muzyki popularnej wielu krajów, zwłaszcza gatunku flamenco. Zespół sięga również po elementy muzyki latynoamerykańskiej, głównie meksykańskiej, a także ostatnio opracowywane pieśni sefardyjskie.

Choć muzyka barokowa często kojarzy się z monumentalnym Bachem, to grupa Jacaras odczarowuje ten stereotyp odkrywając przed dzisiejszym słuchaczem inne oblicze tej epoki. Ponadto poprzez grę na współczesnych gitarach klasycznych muzycy chcą podkreślić korelację z muzyką, która otacza nas dzisiaj.
Niezwykła podróż w czasie po Półwyspie Iberyjskim? Zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ