Wrocław

 Stary Klasztor - Sala Witrażowa
 ul. Purkyniego 1

 11.12.2022

 18:00
 

W grudniu odchodzimy na chwilę od flamenco puro, a scenę Wieczorów Flamenco opanują muzycy kubańscy, którzy wraz z muzykami flamenco stworzą unikalny koktajl muzyczny w gorących klimatach. Hiszpan, Austriak i dwóch Kubańczyków tworzących formację Malecón, na przekór zbliżającej się zimie, rozgrzeją przedświątecznie atmosferę i jeśli tylko będzie taka ochota, możecie wstać z krzeseł i poruszać się w rytmach salsy, bachaty, reggaetonu czy flamenco rumby.

Juan Carlos Hechavarría (JUANKY) – był wieloletnim wokalistą słynnego na Kubie zespołu Giralodo Piloto i Klimax, z którymi występował na najważniejszych Festiwalach Jazzowych m.in: North Sea Festival, Poris, Montreaux, St. Lucia. Koncertowali w 22 krajach. W 2008 roku przyjechał do Polski, aby poszerzyć swoje doświadczenia artystyczne o nowe kooperacje i projekty muzyczne. Bierze udział w rozmaitych przedsięwzięciach słynnego w Polsce Jose Torresa, gościnnie współpracuje również z takimi artystami jak Rey Caballo y La Tripulacion Cubana oraz z zespołem Am Band Marek Malisz z Jaworzna.

Borja Soto to obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/ pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury - inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together., Festiwal Okno na Świat w Gdańsku. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco. Założyciel zespołu Los Duendes, w którym tworzy teksty i piosenki.

Rainer Maria Nero jest austriacko-polskim gitarzystą, kompozytorem i wykładowcą. W latach 2008-2011 studiował na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem znakomitego Alexandra Swete. W latach 2014-2016 studiował w Murcji (Hiszpania) pod okiem gitarzysty flamenco, Carlosa Piñany, z którym od tego czasu gra koncerty na całym świecie. W 2015 artysta wydał swoją debiutancką płytę Castles of Spain, utrzymaną w stylu klasycznym. Dwa lata później, wraz z założonym przez siebie zespołem Flamensky, stworzył płytę flamenco Fantasias y Danzas, na której znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje. W październiku 2019 wydał kolejny album zatytułowany Conmover.

Osmar Pegudo Álvarez jest muzykiem pochodzącym z Hawany. Pobierał naukę gry na perkusji u znanych muzyków na Kubie, takich jak Changuito czy prof. Enrique Lazaga. W latach 2008–16 grał w kilku orkiestrach, z których najważniejsze to Estrellas Cubanas i Grupo Cuba Libre. W 2017 roku przyjechał do Polski jako muzyk orkiestry José Torres i Havana Dreams. Bierze udział w ważnych projektach muzycznych ze znanymi polskimi i zagranicznymi artystami, jak Los Duendes, Project Santana Live autorstwa Leszka Cichońskiego, Moisés Bethencourt czy The Cuban Latin Jazz.

Wieczór Flamenco: Gorąca Fiesta Latino-Flamenco
MALECÓN
11.12.2022 | 18:00
Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1, Wrocław

CZYTAJ WIĘCEJ