Wieczór Flamenco: Fantasía

Czerwcowy Wieczór Flamenco to więcej niż flamenco – zabierzemy Was w muzyczną podróż na bezdroża! Zapraszamy na wieczór pełen nieoczywistych dźwięków i głębokich tekstów, a całość proponujemy dopełnić hiszpańskim winem.

LOS DUENDES to spotkanie zupełnie różnych stylów muzycznych, pokazujące, że w niektórych momentach historii każdy paradygmat musi zostać zniszczony, aby rozpocząć nowy początek, także w kulturze, a zwłaszcza w muzyce. Los Duendes to propozycja silnej mieszanki gatunków muzycznych zainstalowanych w czymś, czego brakuje, nawet bardzo, w obecnej muzycznej panoramie - autentyczności i prawdzie.

Flamenco, jazz, klasyka, rock, muzyka bałkańska... to tylko niektóre z różnych stylistyk, z których ten zespół pożycza elementy, aby stworzyć rodzaj muzyki, która nie pozostawi nikogo obojętnym.

FANTASÍA to pierwszy singiel zespołu, który ukazał się 5 lat temu, ale powstawał od 2016 roku, podczas udziału jednego z jego twórców w sztuce Stephana Strouxa „Nie bądź taki pewien, że jesteś legalny”. Fantasía to piosenka, która w sposób metaforyczny mówi o tym, jak wmówiono zdecydowanej większości z nas, że stan współistnienia, empatii, miłości i sumienia to bajkowe utopie, żelki i lizaki, co w rzeczywistości są celową manipulacją, mającą na celu wywołanie podziałów, konfrontacji i konfliktów, próbującą ukryć jedyną i ostateczną prawdę, że wszystkie wymienione cechy są naturalnymi stanami człowieka, WSPÓLNYMI dla nich wszystkich i jedyną istniejącą drogą przetrwania naszego gatunku. Dlatego z okazji piątej rocznicy wydania singla zespół zdecydował się wprowadzić pewne zmiany w piosence, aby przekaz był jaśniejszy i bardziej bezpośredni, poprzez znamienite kolaboracje i zmiany w teledysku.

Koncert organizowany jest przy wsparciu finansowym ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Patroni medialni cyklu Wieczory Flamenco: Radio RAM, Radio Wrocław
Partner koncertu: INVITE Hotel

Organizatorzy: Fandango Polska, KA-International Art Management, Sala Witrażowa

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń