FARRU "Na sen" - Wrocław

Antonio Fernández Montoya „Farru”, średni syn w rodzeństwie „Los Farrucos” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów flamenco na świecie. Współpracował on ze znanymi międzynarodowymi artystami – Beyoncé, Björk, Markiem Anthonym, Pauliną Rubio, Madonną, a także z muzykami hiszpańskimi największego formatu, takimi jak, m. in. Paco de Lucía, Tomatito i zespołem El Barrio.

Po 5 latach koncertowania w najlepszych teatrach na świecie z gitarzystą Paco de Lucíą, Antonio Fernández Montoya „Farru”, poczuł głęboką potrzebę ponownego odkrycia siebie, swojej motywacji i myśli przewodniej do stworzenia spektaklu. Nie było łatwo przejąć pałeczkę, którą mistrz Paco de Lucía powierzył temu wspaniałemu i wszechstronnemu artyście: „Przez całą noc śniłem o Tobie. Widziałem, jak tańczysz, śpiewasz i grasz na gitarze, to jest to, co musisz robić”. Słowa Maestro rozbrzmiewały w jego głowie, a radość życia gitarzysty stała się dla tancerza celem, do którego postanowił, że chce dążyć. Rady Paco de Lucíi zapoczątkowały nowy etap artystyczny dla Farru i stanowiły punkt zwrotny, od którego nie ma już ucieczki w jego karierze.

W spektaklu, na który zapraszamy, sewilski tancerz, zawsze nieskazitelny i nieustępliwy, w swym nowym przedstawieniu zaprezentuje wybór pewnej ścieżki, swoją wewnętrzną walkę, chęć sprostania nowemu wyzwaniu, które niewątpliwie sprawiło, że ewoluował i dorósł.

Pojawi się w towarzystwie znanych nazwisk - m. in. śpiewaka Rafaela de Utrera, znanego ze współpracy z mistrzem Paco de Lucíą i śpiewu podczas wielu tras koncertowych ze wspaniałym Vicente Amigo, z którym odwiedził Wrocław w 2016 r.

Oprócz stałej obsady artystów, na scenie obok Farru pojawi się wyjątkowy gość, Pedro María Peña, muzyk wywodzący się z dwóch najważniejszych rodów artystycznych w historii flamenco, „Peña” z Lebrija i „Perrate” z Utrery. To gitarzysta, który już w wieku 15 lat dołączył do zespołu swojego wuja, wielkiego śpiewaka, mistrza Juana Peñi „Lebrijano”, a następnie towarzyszył mu w międzynarodowych trasach, występując na deskach najlepszych światowych teatrów. Już jako 16-latek zdobył nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Jerez de la Frontera (Cádiz). Mając 21 lat podjął decyzję o zmianie o 180 stopni. Opuścił wtedy grupę swojego wuja „Lebrijano” i postanowił w jednej ścieżce kariery połączyć Kompozycję, Gitarę Flamenco, Produkcję oraz Kierownictwo Muzyczne.

Podczas wieczoru inaugurującego pierwszą edycję międzynarodowego Festiwalu Flamenco Miasto Krasnali 1 października we Wrocławiu wystąpią następujący artyści: FARRU (taniec, śpiew i gitara), RAFAEL DE UTRERA i EZEQUIEL MONTOYA “CHANITO” (śpiew, palmas), PEDRO MARÍA PEÑA i JOSÉ GALVEZ (gitara) oraz EL LOLO (perkusja). Zapraszamy na widowisko flamenco zatytułowane „NA SEN”.

Organizatorzy: Fandango Polska, KA-International Art Management
Festiwal organizowany przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń